Mégsem kell engedélyt kérniük az egészségügyi dolgozóknak, hogy kiadják az ingatlanjukat
A Magyar Orvosi Kamarának jogértelmezést kellett kérnie az engedélyeztetésről, az Emmi válaszolt.
A Magyar Orvosi Kamarának jogértelmezést kellett kérnie az engedélyeztetésről, az Emmi válaszolt.
A legtöbben az alacsony bér és az új egészségügyi jogviszony miatt tervezik a felmondásukat.
A Magyar Helsinki Bizottság szerint a büntető-kényszerítő szándékon kívül nehéz mással magyarázni, hogy akik nem írták alá a szolgálati munkaszerződést, azok csupán 1–3 havi bérüket kapják meg végkielégítésként.
Míg a kórházakban az új jogállási szerződések megkötése zajlott viharos körülmények között, az orvosi munka másik frontján is nagy a káosz: a háziorvosok többségét is válaszút elé állította a kormány a járvány kellős közepén.
Dézsi Csaba András is hangsúlyozta, hogy érdemes lett volna az orvosokat is megkérdezni az új egészségügyi törvényről. A polgármester az iparűzési adó megfelezése miatt sem boldog.
Az osztály orvosai közül végül nem hárman, hanem 12-en írták alá az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződést az intézmény szerint.
A főpolgármester szerint elfogadhatatlan szabályokat kényszerítenek az orvosokra, akik a fokozott terhelés miatt végig sem tudják gondolni, mire számíthatnak. Drámai üzeneteket kap a budapesti kórházakból a felmondások miatt.
Egyes helyekről tömegével távoznak azok az egészségügyi dolgozók, akik úgy döntöttek, hogy nem írják alá az új szolgálati jogviszonyról szóló szerződést. Van, ahol komplett osztályokon szűnhet meg az ellátás. A távozókat kérdeztük arról, mi jön most.
Az egészségügyi jogviszony bevezetésének első napján leállt az abai szakrendelő és a budapesti Szent Imre Kórházban is rengetegen felálltak.
Hétfő éjfélig hosszabbították meg a határidőt a szerződések aláírására, szeptember 30-ig pedig felülbírálják az ügyeleti díjakat és egyértelműsítik a fizetett pihenőidőre vonatkozó szabályt.
Ezen a héten kell aláírniuk az egészségügyi dolgozóknak azt a szerződést, amivel a jövő hónaptól tovább dolgozhatnak a közellátásban, azonban sokan csak az utolsó pillanatokban kapták kézhez a dokumentumot. Feszültség most is érzékelhető, a Magyar Orvosi Kamara szerint a többség a szerződés két pontjával nem ért egyet. Ha ezeket nem rendezik villámgyorsan a kórházi főigazgatók, akkor több helyen ellehetetlenülhetnek a márciusi beosztások.